دکور مغازه با 17 نکته کاربردی دکوراسیون مغازه را تغییر دهید

زیرا شما در ابتدا فقط به ویترین مغازه ها نگاه می کنید و اگر چیزی به چشمتان زیبا باشد، وارد مغازه خواهید شد. زیرا افراد در ابتدا به ویترین مغازه نگاه می کنند و در صورتی که چیزی به چشمشان زیبا باشد، وارد مغازه خواهند شد. اما چیزی که در بدو ورود به یک مغازه کفش فروشی به چشم می خورد، دکور مربوط به فضاهای قرار دادن و نشان دادن کفش ها و کیف ها است. تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که دلیل این ترجیح چیست؟ به راحتی خواهید فهمید که دلیل این ترجیح چیست. بنابراین اگر می خواهید فقط بخشی از دکوراسیون مغازه را تغییر دهید، بهتر است فقط روی ویترین مغازه تمرکز نمایید. که میتوانید با توجه به این موضوع که معمولا فضای بانک ها طوری طراحی می شوند. طراحی ویترین مغازه شیک و مناسب اولین اقدام برای جلب توجه مشتری است و از این طریق میتوان افراد با سلیقه ها و نیازها مختلف را جذب نمود. ترجیحا در این مسیر نمونههایی از بهترین اجناس را قرار دهید تا مشتریان زمان بیشتری در مغازه باشند. در ضمن دسترسی به محصولات باید برای مشتری راحت باشد و بتواند هر کالایی که نیاز دارد در کوتاه ترین زمان پیدا کند.

اما برای تغییر و رقابت نیاز نیست دکور مغازه خود را با دیگر مغازه ها مقایسه نمایید. شاید با خودتون فکر کنید که چیزی به عنوان مثلاً دکوراسیون مغازه لبنیاتی اصلاً مگه وجود داره؟ زمانی که همه چیز در یک عمق و ارتفاع یکسان قرار داشته باشد، هیچ چیزی توجه مشتریان را به خود جلب نمیکند. ویترین همانطور که از نامش مشخص است، محلی است که فقط می توان هر آن چیزی در آنجا است را مشاهده کرد، بدون آنکه بتوان به آن دست زد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تغییر دکور مغازه و تاثیر آن در جذب مشتری، بیشتر آشنا کنیم. شما می توانید ویترین فروشگاه خود را به یک برند خاص اختصاص دهید و ویترین را با پوسترهای مخصوص آن برند تزئین کنید. مهمترین خدماتی که توسط متخصصین با تجربه این شرکت ارائه می شود شامل چیدمان مناسب وسایل مغازه، استفاده از قفسه بندی درست، طراحی سقف کاذب، نورپردازی داخلی به صورت نور مخفی، نقطه ای و یا نور عریض، کف سازی درست، استفاده از کاغذ دیواری های زیبا، چیدمان ویترین و بسیاری موارد دیگر در اجرای دکور مغازه می باشد. همچنین اگر می خواهید در تغییر دکور مغازه تکنیکی عمل کنید، می توانید سنگفرش های جلوی مغازه خود را با دکوراسیون داخلی مغازه هماهنگ کنید.

در این صورت ایده های جذاب در تغییر دکور مغازه را از دست خواهید دارد. به طور کلی جذابیت دکور مغازه ها می تواند افراد را ترغیب کند تا از مغازه شما دیدن نمایند. به طور مثال شاید دکوری که جذب آن شده اید متعلق به یک مغازه لوازم آرایشی باشد، در صورتی که شما صاحب مغازه لباس فروشی هستید. درست است که آقایان به اندازه خانم ها موقع خرید لباس حساسیت نشان نمیدهند اما باید گفت که مردها در عین حال بسیار نکته بین و تیز بین هستند و باید دکوراسیونی را برای بوتیک و یا فروشگاه خود انتخاب کنید که نظر آنها را جلب نماید. در این مسیر نمونههایی از باکیفیتترین محصولات را قرار دهید تا مشتری با احساس خوشآیندی به انتهای فروشگاه برسد و تمام کالاهای شما را تماشا کند. این کفش ها به گونه ای با دقت و ظرافت بر روی مکان مورد نظر خود قرار می گیرند که گویی مجسمه هایی ساخته شده به دست هنرمندی بزرگ هستند. 20 درصد باقی مانده از رنگهای پررنگ و جیغ تشکیل میشود، تا مشتریان را هیجانزده کند و آنها را به خرید کردن ترغیب کند. آمارها نشون داده که خیلی از آدما صرفا به خاطر دیزاین و مدل طراحی دکور یه فروشگاه لوازم التحریر، دست به خرید محصولاتی زدن که واقعا به اونها نیازی نداشتن!

یا بالعکس از به نیت خرید پوشاک زنانه وارد پاساژی میشوید اما حتی یک لحظه رغبت نمیکند وارد بوتیک زنانه ای که در آن لباس مدنظر شما را دارد وارد شوید. ویترین هر مغازه ای مانند لباس هر فرد معرف ویژگی های آن مغازه می باشد. به طور مثال شنیده اید که می گویند در اولین برخورد بهترین لباس را بپوشید؟ دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک زنانه: به کاربردن ویترین و قفسه های جذاب از اصول طراحی دکوراسیون این مغازه می باشد. معمولا افراد با دیدن دیگر مغازه ها به فکر تغییر دکور مغازه خود می افتند و شروع به آغاز رقابت می کنند. به طور مثال در صورت امکان می توانید محلی را تحت عنوان پارکینگ مغازه در نظر بگیرید، تا افراد با آرامش و راحت تر بتوانند از مغازه شما دیدن نمایند. به همین دلیل است که صاحبان این مغازه ها حساسیت بیشتری نسبت به طراحی دکوراسیون مغازه خود بروز می دهند. از طرفی مقایسه نمودن، می تواند موجب شود فقط به برتری نسبت به مغازه های دیگر فکر کنید. از دیگر نکاتی که در تغییر دکور مغازه باید مدنظر داشته باشید و می تواند به شما برای جذب بیشتر مشتریان کمک نماید، نام مغازه شما است.

دیدگاهتان را بنویسید