دکور مغازه با 17 نکته کاربردی دکوراسیون مغازه را تغییر دهید

اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه پوشاک دارید و متراژ فروشگاه شما کم است، مشاهده مدل دکوراسیون مغازههای کوچک به شمار کمک میکند تا یک دیزاین جذاب برای بوتیکتان در نظر بگیرید. شاید همیشه همرنگ جماعت بودن ما را به هدفمان نرساند، سعی کنید کمی متفاوت تر باشید، یکی از راههای برجستهسازی نمای تجاری شکستن مرزهای تعریف شده برای نمای مغازه است، اگر طراحی مغازه را طوری طراحی کنیم که از قاب ساختمان بیرون بزند و موجب توجه بیشتر می شود؛ در مورد طراحی نمای مغازه بهتر است طراحی به گونه ای باشد که بیشتر نگاه ها را مجذوب خود کند به عنوان مثال ،از خطوط مورب در نما استفاده شود و یا ادامه دادن خطوط در فروشگاه راه حل مناسبی است. یکی از راه های دستیابی به این انحصار استفاده از مواد جدید و کمتر دیده شده در طراحی ویترین و فروشگاه شماست. فروشگاه ها طیف گسترده ای داشته و از فروشگاه پوشاک تا مواد غذایی و محصولات الکترونیکی هر کدام نیازمندی ها و شرایط مختص به خود را دارند، بنابراین بهترین کار برای رسیدن به یک طرح خلاقانه و خاص این است که در رابطه با هر فروشگاه و مغازه ای، چند نمونه کار قوی را مشاهده و بررسی کنید؛ طراحی داخلی مغازه، بر اساس سبک های مختلف معماری، متریال های متفاوت و کانسپت های متفاوت قابل انجام است.

اگر تصمیم به باز کردن یک بوتیک دارید، به یاد داشته باشید که طراحی و طرح بندی بوتیک، فروش شما را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. در واقع ، اگر می خواهید در بازار جایگاهی داشته باشید ، باید ایده جدیدی برای ارائه داشته باشید. طراحی ویترین مغازه برای جذب مشتری بیشتر اولین نکته ای است که باید در طراحی دکور مغازه به آن توجه داشته باشید. در طول یک روز ممکن است عده ی بسیار زیادی از جلوی مغازه شما عبور کنند اما تمام آنها به داخل مغازه نمی آیند و تمام کسانی که به داخل مغازه می آیند اقدام به خرید نمی کنند؛ با استفاده از طراحی مغازه و طراحی جذاب دکور و نمای مغازه می توانید عده بیشتری را به سمت خرید از مغازه خود جذب کرده و با یک ارتباط قوی بین مشتری و مغازه، شانس بیشتری در فروش محصولات خود داشته باشید. پس بهتر است محصولات پر فروش را در قفسه های سمت راست قرار دهید. انتخاب دکوراسیون زیبا برای مغازه یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت زیرا مغازه با طراحی داخلی شیک و ویترین زیبا می تواند باعث جذاب بیشتر مشتری ها شود؛ در ادامه این مطلب ایده هایی کاربردی برای طراحی داخلی مغازه های مختلف را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار می دهیم.

زمانی که صحبت از دکور به میان می آید، یعنی اینکه قرار است شما ظاهر فروشگاه خود را به نحوی تغییر دهید تا بتوانید روی نظر مشتریان نسبت به خود تاثیر مثبتی گذاشته و در نهایت کاری کنید که آنها از شما خرید کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک ویترین کاملا تیره رنگ و کم نور لوکس در یک محیط پرنور نمایی بسیار شاخص و برجسته داشته باشد و همان ویترین در میان فروشگاه هایی که همگی نماهایی با نور اندک دارند، به هیچ وجه به چشم نیاید. از نظر علمی نیز قدرت رنگ ها اثبات شده است، رنگها نقش مهمی در تصمیم گیری افراد و زندگی روزمره آن ها دارند، طراحان داخلی مغازه باید شناخت کاملی از ویژگی های رنگ ها و زیر شاخه های آن ها نظیر روانشناسی رنگ، هم نشینی رنگ، ترکیب و آفرینش رنگ و همچنین روابط میان مصالح، بافت و رنگ داشته باشند. از آشپزخانههای مصنوعی نیز در دکور استفاده کنید. برخی دیگر از رنگ های خنثی نیز مانند خاکستری کدر موجب می شود تا مشتری از فضای فروشگاه شما فرار کنند و این موضوع در آخر بر درآمد شما تاثیر منفی زیادی ایجاد می کند.

مدام ضرر پشت ضرر دیگر، میدانید که باید چیکار کنید و به کارشناس بازاریابی و فروش مراجعه میکنید و فکر میکنید پلن بازاریابی شما مشکل دارد، در صورتی که از عدم تناسب ویترین مغازه خود خبر ندارید و بعد از اینها متوجه میشوید که دیگر بسیار دیر شده است و شما ضرر زیادی را متحمل شدهاید. توجه به دکوراسیون داخلی مغازه یکی از اقدامات مهمی است که هر مغازه دار برای تاسیس فروشگاه خود باید به آن توجه زیادی داشته باشد. در طراحی نمای مغازه نکته های مهمی باید رعایت شود تا شما بتوانید فروش مورد نظر خود را داشته باشید و در کسب و کار خود موفق باشید، از این رو کمک گرفتن از بهترین طراحان دکوراسیون داخلی و استفاده از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی آنلاین در چنین مواردی به شدت توصیه میشود. به طور کلی باید نحوه چیدمان و ویترین و قفسه بندی کالاها را به گونه ای انتخاب کنید که در عین جالب توجه بودن باعث شلوغی و کاهش دید نشود.در کنار این مواردی که اشاره شد یکی از اصول کاربردی دیگر در مورد چیدمان دکور مغازه و ویترین ها به عنوان یک اصل در طراحی داخلی در نظر گرفتن مسیر رفت و آمد مشتریان یا سیرکولاسیون است.

دیدگاهتان را بنویسید