شش – مدل ویترین مغازه خاص!

با توجه به هزینه های بالای شهر نشینی اغلب فروشگاه های سطح شهر کوچک و یا نقلی هستند قبل از هر کاری باید با ترفند های مهندسی خطای دید ایجاد کرد و فروشگاه یا مغازه را بزرگتر از آنچه که هست جلوه داد تا فضای دلنشینی را به مشتری القا کند و از تمام فضای مو جود استفاده بهینه کرد. این پروژه که مجموعه فوت کورت های شهر بصره هست در حال اجرا توسط مجموعه ناتک می باشد. در ادامه سایر پروژه های گروه ساختمانی ناتک در کشور عراق به معرفی یک فروشگاه زیبا جهت شیرینی فروشی (قنادی) و کافی شاپ در شهر بصره عراق می پردازیم. دراین قسمت به معرفی یکی از پروژه های کشور عراق از گروه ساختمانی ناتک میپردازیم. شما باید در انتخاب این دکوراسیون به نکات مهمی از جمله سلیقه مشتریان، اجناس، قسمت های مختلف فروشگاه، مانکن ها و رنگ بندی توجه کنید. دکوراسیون مغازه فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا داشته باشید بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شود. ویترین مغازه تمام شخصیت کاری شما را به نمایش میگذارد و با زبان معنا دار قدرت شما و یا ضعف شما را به مشتری بیان میکند ، در بسیاری از مغازه ها یا فروشگاه ها دیده می شود که از بهترین و شیک ترین دکوراسیون که در عین حال گران قیمت هم می باشند، استفاده شده است.

این موضوع احتمال بیشتر شدن مشتریان شما را افزایش می دهد. اینکه در طراحی داخلی فروشگاه و مغازه دقیقا چه رنگی باید به کار برد به این مربوط است که محصولات برند شما چه ویژگی هایی دارند با چه رنگهایی تناسب بیشتری دارد و در کل همه چیز و به ویژه رنگ بندی باید در خدمت بهتر دیده شدن اجناس مغازه باشد. به عنوان مثال چنانچه مشتریان مغازه شما به برند و مارک خاصی علاقه داشته باشند باید طراحی و ساخت دکور مغازه کاملاً لوکس و پرخرج باشد. البته منظورم ابدا این نیست که همانند دستفروش ها بدون دکور و چیدمان به فروش بپردازید! همچنین راحت بودن و بزرگ بودن فضای اتاق پرو، به مشتری اجازه می دهد بتواند لباس های بیشتری را تن بزند؛ در نتیجه عاملی است که به افزایش فروش نهایی فروشگاه می تواند بسیار کمک کند. برای داشتن بهترین و مناسب ترین دکوراسیون فروشگاه و مغازه رعایت نکات مهم و کاربردی و همچنین مشاهده مدل های متنوع و زیبای دکوراسیون های مختلف برای انواع مغازه ها، می تواند ایده جالب و قابل توجهی باشد. در اغلب بوتیک های مردانه علاوه بر انواع لباس، کفش و سایر ملزومات مورد نیاز آقایان نیز به فروش می رسد، بر همین اساس لازم است برای انتخاب دکوراسیون داخلی مغازه دقت زیادی شود و فضایی را ایجاد نمایید که از هر لحاظ مناسب و ایده آل باشد.

قرار دادن آینه های قدی در بزرگنمایی فضا تاثیر فوق العاده ای دارد. عوامل متعددی وجود دارد که مشتریان را به خرید در فروشگاه لباس و در نهایت خرید کالاهای شما علاقهمند میکند. نمونه های این بخش ایده های خوبی به شما خواهد داد. بنابراین در این بخش بر آن شدیم تا نمونه های متنوعی از دکورهای نورپردازی شده را ارائه کنیم. دراین قسمت یکی دیگر از نمونه کارهای گروه ساختمانی ناتک را مشاهده می کنید که در آن یک مجموعه اداری خاص با طراحی خاص در حال اجرا می باشد. دراین قسمت یکی دیگر از نمونه کارهای گروه ساختمانی ناتک را مشاهده می کنید که در آن طراحی نظارت و اجرای مغازه جواهر فروشی لوکس انجام شده است . همچنین ترکیب رنگ بنفش با طلایی می تواند ظاهری لوکس به برند شما ببخشد. نحوه طراحی دکوراسیون مغازه ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که شما ارائه می کنید خواهد داشت. به تصاویر تکمیل شده این سالن ماساژ زیبا به همراه چوبکاری نگاهی بیندازید، چون به عنوان فضایی آرام با دیوارهای چوبی منحنی طراحی شده است که مهمانان می توانند روی خود تمرکز کنند.

برخلاف برخی فروشندگان که تصور می کنند جنس و کالای با کیفیت و قیمت مناسب در جذب مشتریان کافیست، دکوراسیون داخلی فروشگاه پوشاک زنانه و مردانه مهمترین عامل در جذب مشتریان است چون ارائه جنس و کالای با کیفیت یک امر مسلم محسوب می شود. به همان اندازه توجه به نور پردازی مناسب میتواند نکته ی مهمی باشد. البته باید توجه کنید که این موارد باید در حد اعتدال به کار رفته و باعث اغتشاش بصری نشود. لازم به ذکر است که این امر باید با رعایت اعتدال صورت گیرد. ما در سال چهار فصل رنگارنگ داریم که هرکدام رنگها و ویژگیهای خودشان را دارند و بو و طراوت خاصی را به انسان منتقل میکنند. دوربین چیزهایی را ثبت میکند که چشم انسان ممکن است از آنها غافل بشود. در طراحی دکور مغازه کوچک ، از نظر اندازه و اندازه چالش هایی وجود دارد و یک سری موارد باید حذف شوند. طراحی دکور مغازه عموما شامل استانداردهای اولیه است که در اکثر طراحی ها باید لحاظ شود اما در برخی موارد طراحی دکور مغازه می تواند علاوه بر رعایت اصول استاندارد ها شامل موارد دیگری هم شود. شاید بارها و بارها، در جاهای مختلف دکورهای زیبا و شکیلی دیده باشید که دارای فرورفتگی یا بیرون آمدگی هستند و به زیبایی نورپردازی شده اند اما ندانید که روش پیاده سازی چنین دکورهایی به چه صورت است.

دیدگاهتان را بنویسید